سیستم تشخیص چهره کسری یکی از مهم ترین سیستم های حضور و غیاب کسری است که در سازمان ها و شرکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند انتخاب مدیران ارشد سازمان ها و شرکت ها باشد.

دستگاه نظارت بر صورت یا تصویر یکی از انواع دستگاه های نظارتی است که برای نظارت بر حرکات کارکنان در بسیاری از سازمان ها استفاده می شود. فناوری استفاده شده در این سیستم ورود و خروج به گونه ای است که با شناسایی چهره افراد در حین سفر و تطبیق آنها با تصویر ثبت شده در سیستم ساعت، حرکت کارکنان را رصد می کند. بنابراین، سازمان‌ها باید از فناوری تشخیص چهره برای ورود و خروج کارکنان خود با شناسایی اولین تصویر یا عکس خود در یک دستگاه چشمی بیومتریک استفاده کنند.

از آنجایی که احراز هویت افراد با استفاده از سیستم های بیومتریک بسیار قابل اعتماد است، احتمال تقلب آنها نزدیک به صفر است و کارمندان نمی توانند از چهره افراد دیگر برای ثبت زمان ورود و خروج خود استفاده کنند. با این حال، فناوری پیشرفته مورد استفاده در کنترل دسترسی تشخیص چهره باعث تفاوت قیمت قابل توجهی در مقایسه با انواع دیگر دستگاه های کنترل شده است.

کنترل چشمی مهمترین مزیت دسترسی

دستگاه های ورود/خروج تشخیص چهره یکی از پرطرفدارترین سیستم های حضور و غیاب به خصوص در سازمان های بزرگ با تعداد کارمند بالا است. 

ارتقاء سطح امنیتی و پتانسیل تقلب: دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک به دلیل اثربخشی در احراز هویت کارکنان، امنیت بالاتری نسبت به سایر سیستم های ورود و خروج دارند. زیرا فناوری پیشرفته به کار رفته در دستگاه های بیومتریک احتمال کلاهبرداری یا هک را کمتر می کند و از این نظر امنیت بالایی را برای سازمان های مصرف کننده ایجاد می کند.

بهبود و افزایش سطح عملکرد: بهبود عملکرد سیستم تشخیص چهره باعث شده است که هنگام ثبت ترافیک انسان، سرعت و دقت بیشتری داشته باشد و در نتیجه زمان کمتری برای ثبت ترافیک بدون کاهش دقت دستگاه توسط کارکنان نیاز دارد. بنابراین خروجی مطمئن تری از سیستم های حضور و غیاب تشخیص چهره در اختیار مدیران قرار خواهد گرفت.

مقایسه دستگاه های حضور و غیاب دستگاه های تشخیص چهره (عکس) و اثر انگشت

نوع دیگری از دستگاه های کنترل حضور و غیاب بیومتریک، سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی است که در حال حاضر در بسیاری از سازمان های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه سیستم ترافیک اثر انگشت فناوری ساده تری نسبت به کنترل دسترسی تشخیص تصویر دارد، هزینه کمتری دارد و حتی برای سازمان های کوچک نیز قابل استفاده است. وجود و عدم وجود اثر انگشت در دستگاه ها مانند سیستم های تشخیص چهره، دستگاه ابتدا باید اثر انگشت انسان را تعریف کند. ثبت چندین اثر انگشت به تشخیص سازمان برای کارکنان امکان پذیر است تا در صورت بروز مشکل در یک اثر انگشت، در حین حمل و نقل از سایر اثر انگشت های ثبت شده در سامانه استفاده کنند. وقتی صحبت از سیستم های تشخیص چهره می شود، افراد می توانند تنها یکی از چهره های خود را در سیستم ثبت کنند.

آلودگی از فردی به فرد دیگر برخی از مشاغلی که ممکن است کارمندان به دلیل استفاده مداوم از دستکش یا کار سنگین با دست و انگشت خود دچار مشکلات جدی پوستی شوند، امکان استفاده از دستگاه حضور انگشت را در محل کار خود ندارند.

این مشاغل ممکن است شامل معدنچیان، کارگران ساختمانی، کارگران رستوران یا سایر مشاغل مشابه باشد. در چنین سازمان هایی بهترین گزینه استفاده از سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره یا دستگاه های کارت زمان است.

مزایای دستگاه های تشخیص چهره

این دستگاه مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

فرآیند تشخیص چهره در مدت زمان کوتاهی تکمیل می شود که برای تجارت بسیار مفید است. از آنجایی که تشخیص چهره آنی است، امکان شناسایی سریع و موثر فرد را فراهم می کند. بنابراین، در زمان برای کسب و کار و کارمندان صرفه جویی می شود.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره امکان ردیابی و مدیریت سریع و آسان حضور و غیاب کارکنان را فراهم می کند. بسیاری از فرآیندهای حضور و غیاب دستی را حذف می کند و صرفه جویی در زمان و انرژی را می توان در سایر وظایف مولد سرمایه گذاری کرد.

از آنجایی که نصب فناوری تشخیص چهره آسان است، انتخاب بسیار خوبی برای مشاغل است. زیرا نیاز به بودجه قابل توجهی برای یکپارچه سازی ندارد و اکثر این سیستم ها با سایر نرم افزارهای تجاری سازگار هستند.

سخن نهایی

در این مقاله مزیت دستگاه  تشخیص چهره پرداختیم. تمامی مزایای سیستم حضور و غیاب برای شرکت های بزرگ برای شرکت های کوچک نیز وجود دارد و با استفاده از سیستم حضور و غیاب به راحتی می توانند ورود و خروج کارکنان را کنترل کرده و حقوق آخر ماه افراد را محاسبه کنند.(صائلا الکترونیک)

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه