اگر تا به حال با هواپیما سفر کرده اید، احتمالاً از گیت امنیتی فرودگاه عبور کرده اید. این گیت ها برای غربال کردن افراد از نظر وسایل فلزی، از جمله سلاح گرم و سلاح های تیغه دار، و همچنین سایر تجهیزات ممنوعه فلزی و الکترونیکی استفاده می شوند. بنابراین به این گیت ها فلزیاب نیز می گویند.

تصور کنید افرادی در یک فرودگاه در حال جستجوی اقلام ممنوعه بدون تجهیزات غربالگری هستند. مطمئنا این کار علاوه بر زمان بر بودن، قدرت تشخیص و دقت کمتری نیز خواهد داشت. بنابراین برای بازرسی ایمن در ارگان ها و سازمان ها استفاده از تجهیزات بازرسی ضروری است.

محیط هایی مانند فرودگاه ها، سالن های کنفرانس، مراکز نظامی و امنیتی، دفاتر اجرایی، خروجی شرکت ها و انبارها و ... عموماً محدودیت هایی برای ورود یا خروج تجهیزات و ابزار ممنوعه با شخص دارند. به عنوان مثال در کارخانه های دفاعی جلوگیری از ورود یا خروج ابزارها یا قطعات مختلف بسیار مهم است و استفاده از گیت ها می تواند امنیت بیشتری را برای این مجموعه ها تامین کند.

سیستم کنترل بازرسی از سه بخش تشکیل شده است: یک دستگاه کنترل اشعه ایکس، یک فلزیاب و یک موشک فلزیاب. در هر سازمان با توجه به ملاحظات امنیتی می توان از هر سه آنها یا هر یک از تجهیزات جداگانه استفاده کرد.در این قسمت به بررسی کامل فلزیاب، راکت و گیت می پردازیم.

گیت فلزیاب (درب بازبینی)

گیت های فلزیاب گیت های ایمن و دقیق در زمینه ترافیک جاده ای هستند. این گیت ها معمولا در ورودی ها یا خروجی ها به گونه ای نصب می شوند که تنها راه رسیدن به نقاط حساس عبور از این دروازه ها است. هنگامی که افراد از دروازه عبور می کنند، بدن انسان به دقت توسط امواج مغناطیسی اسکن می شود و هنگامی که یک شی مشکوک شناسایی می شود، به عنوان زنگ هشدار گزارش می شود یا روی صفحه نمایشگر نمایش داده می شود.

اصل عملکرد گیت ها و سایر تجهیزات فلزیاب این است که یک میدان مغناطیسی در منطقه تشخیص دروازه ها ایجاد می شود. با قرار دادن یک قطعه فلز در این محدوده و تغییر بزرگی و شدت میدان مغناطیسی دستگاه به این تغییرات واکنش نشان داده و اطلاع رسانی می کند.قیمت گیت فلزیاب بسته به حساسیت و دقت تشخیص اجسام متفاوت است.

راکت فلزیاب

راکت بازرسی یک فلزیاب دستی است که عملکردی شبیه به دروازه فلزیاب دارد و برای مکان یابی و مکان یابی اجسام فلزی غیرمجاز استفاده می شود. از راکت فلزیاب در مکان هایی که برای جلوگیری از نفوذ اجسام فلزی خطرناک و غیرمجاز ضروری است نیز استفاده می شود. بنابراین می توان از این دستگاه در فرودگاه ها، مراکز نظامی و امنیتی، استادیوم ها، سازمان ها و ادارات حساس دولتی و حتی مدارس استفاده کرد. انواع سلاح سرد و گرم، موبایل، ابزار، قطعات الکترونیکی و فلزی با کمک راکت بازرسی فلزیاب قابل تشخیص است.

آشنایی با تجهیزات راکت رصدی

راکت فلزیاب بازرسی (موشک فلزیاب) ابزاری برای شناسایی انواع فلزات است. این محصول معمولا در مکان های عمومی مانند فرودگاه ها برای جستجوی اجسام فلزی ... و در مدارس برای جستجوی تلفن همراه استفاده می شود.

در صورت تشخیص فلز صدای راکت شنیده می شود. یکی از ویژگی های این ابزار پخش صدا در هنگام تشخیص فلز است. اما در صورت تمایل می توانید از راکت فلزیاب به صورت بی صدا (با ویبره) استفاده کنید. قدرت تشخیص فلزیاب دستی مثال زدنی است. به گونه ای که می تواند انواع فلزات 6-10 اینچی را حتی در زیر عایق تشخیص دهد.

این محصول در مکان های مختلف استفاده می شود. یکی از محبوب ترین ویژگی ها تشخیص تلفن همراه حتی در حالت خاموش است. این نوع راکت به عنوان راکت جستجوگر متحرک نیز شناخته می شود.

بررسی تاثیر بازرسی فیزیکی یک دستگاه راکت بر سلامت افراد

برخی از وسایل پزشکی مانند ضربان سازها بسیار حساس هستند. حال سوال این است که آیا فلزیاب موشکی برای سلامتی افرادی که از این دستگاه یا ابزارهای مشابه استفاده می کنند خطرناک است؟

به طور کلی هیچ موردی از عوارض ناشی از استفاده از راکت های آزمایشی مشاهده نشد. در واقع این ابزار هیچ مشکلی در عملکرد قلب و ریتم ضربان ساز ایجاد نمی کند. به همین دلیل پزشکان خطر این دستگاه ها را به دلیل آسیب به دستگاه های ضربان ساز انکار می کنند و از نظر سلامتی هیچ ضرری برای انسان ندارد.

سخن نهایی

گیت های بازرسی در واقع گیت های ایستاده الکترونیکی هستند که دارای دو جداره با حسگرهای حساس به فلز هستند که با کمک امواج مغناطیسی ایجاد شده بین دروازه ها می توانند هرگونه اجسام فلزی، سلاح های سرد و گرم، بردهای الکترونیکی، تلفن را شناسایی و تشخیص دهند. موشک های همراه، دوربین، چراغ قوه و حتی قرص و دارو، عملکردی مشابه دروازه بازرسی دارد اما در مقیاس کوچکتر، قابل حمل و جابجایی است.

ایمنی مهمترین چیزی است که باید در همه کارها به آن توجه کرد. در مکان هایی مانند فرودگاه ها، مجموعه های ورزشی، تاسیسات نظامی و صنعتی که امنیت برای جلوگیری از بروز مشکل و نفوذ افراد غیر مجاز از اهمیت بالایی برخوردار است، از ابزارهای کنترل دسترسی و خروج مانند راکت بازرسی دستی برای افزایش امنیت سایت استفاده شده است و کنترل ورود و خروج مردم. راکت بازرسی دستی به راحتی قابل حمل است و به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود. دیگری بسیار حساس بوده و به راحتی می تواند بدنه را اسکن کرده و هر نوع فلز و مواد الکتریکی را تشخیص دهد.(صائلا الکترونیک)

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه