حراست یک سازمان از نظر امنیتی بودن و حفظ نظم برای مراجعین و پرسنل از اهمیت خاصی برخوردار است و باعث جلوگیری از مشکلاتی مانند دستکاری سیستم ها ، دزدی اموال ، کنترل ورود و خروج پرسنل ، جلوگیری از بمب گذاری و غیره می شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی حراست سازمان ، حیاتی ترین قسمت در حفظ امنیت می پردازیم.

وظایف کلی بخش حراست

برای درک بهتر از حراست سازمان ، حیاتی ترین قسمت در حفظ امنیت باید وظایف کلی حراست را بررسی کرد. وظایف حراست به دو دسته تقسیم می شود که یکی شامل وظایف عمومی و دیگری وظایف خصوصی است. وظایف عمومی شامل تشخیص مکان محل کار ، کنترل ورودی و خروجی ها ، اطلاع از سیستم های اعلام خطر ، شناختن تمام افراد و پرسنل که در سازمان مشغول به کار هستند ، انجام امور مربوط به مسائل امنیتی ، سازماندهی و نظارت کلیه فعالیت ها برای تامین امنیت و جلوگیری از دسترسی عوامل غیر مجاز به اطلاعات و مشخصات پرسنل و کارمندان ، جلوگیری از هرگونه اغتشاشات و اعتصابات ، مدیریت در حفظ فیزیکی ، جلوگیری از دستکاری سیستم ها ، دزدی اموال و سرقت اسناد ، جمع آوری کلیه اطلاعات ، اعلام صلاحیت عمومی برای مشاغل حساس ، اجرای طرح های آموزشی مربوط به حراست و غیره می باشد . وظایف خصوصی برای هر سازمان متفاوت است و در اصل وظایف اختصاصی برای یک سازمان بیشتر در مورد پروتکل های حفاظتی می باشد. البته می توان گفت وظایف اختصاصی همان وظایف عمومی در سطح بالاتر می باشد.

وظایف حراست یک سازمان برای کنترل تردد چیست ؟

در مورد موضوع حراست سازمان ، حیاتی ترین قسمت در حفظ امنیت می توان گفت که کنترل و عبور و مرور افراد توسط گیت کنترل تردد باید انجام شود و وظیفه یک حراستی این است که ورود و خروج تمام افراد متفرقه و پرسنل را باید تحت نظارت داشته باشد. وسایلی مانند ساک ، کیف دستی ، کارتن یا هر وسیله دیگر باید بازرسی شود . افراد در پایان ساعت کاری باید از سازمان خارج شوند و وظیفه کنترل ساختمان و تخلیه افراد به عهده حراست است . مراجعین به سازمان باید کارت شناسایی داشته باشند و تمام اطلاعات آنها ثبت شود . ورود و خروج کارکنان از طریق دستگاه گیت کنترل تردد اثرانگشت ، کارتی ، تشخیص چهره انجام شود. تمام جلسات ، همایش ها باید از طریق ریاست به حراست اطلاع داده شود تا حراست آمادگی آن را داشته باشد. همچنین از ورود و خروج هر گونه اشیاء و لوازم مشکوک جلوگیری شود . هر نوع ماده غذایی یا آشامیدنی که مشکوک باشد به ساختمان یا سازمان ممنوع می باشد  که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه انواع گیت کنترل تردد مشاوره و راهنمایی بگیرید.

اهمیت کار حراست در یک سازمان

در مورد حراست سازمان ، حیاتی ترین قسمت در حفظ امنیت است باید به اهمیت کار حراست اشاره کرد چون ضعیف بودن در وظایف حراست باعث ایجاد خسارت به سازمان می شود. در نتیجه وظیفه یک حراست حفظ و صیانت از سرمایه های انسانی ، اطلاعات اسناد ، اماکن ، تاسیسات و اموال می باشد. از دلایل اهمیت کار حراست ارتباط با دستگاه های امنیتی است که معمولا افراد حراست با وزارت اطلاعات ، سازمان حفاظت اطلاعات ، نیروهای نظامی و انتظامی در ارتباط است . از دلایل دیگر اهمیت کار حراست ارائه به موقع اطلاعات و اخبار به مدیران که تصمیم گیری های لازم را انجام دهند. دلیل بعدی در قسمت ارباب رجوع و ورود و خروج افراد است که اگر حراست وظیفه خود را درست انجام دهد میزان رضایت افراد بیشتر می شود که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید گیت کنترل تردد برای سازمان ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد حراست سازمان ، حیاتی ترین قسمت در حفظ امنیت صحبت کردیم که وظیفه اصلی حراست مواظبت و مراقبت از سلامت یک سازمان یا نهاد می باشد و وظیفه یک فرد در حراست ایجاد امنیت برای پرسنل و کارکنان می باشد که به همین منظور شما می توانید با شرکت صائلا ارتباط و از نحوه سفارش دستگاه های کنترل تردد اطلاع حاصل کنید.

 

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه