امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های هوشمند نرم افزار پلاک خوان می توان با دقت و سرعت بالا شناسایی پلاک خودروها را انجام داد و تمام اطلاعات آن پلاک را به طور دقیق ثبت کرد که به همین منظور  ما در این مقاله به بررسی پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور می پردازیم.

پلاک خوان چیست ؟

قبل از بررسی موضوع پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور باید به بررسی اینکه پلاک خوان چیست ، پرداخت. پلاک خوان دستگاهی هوشمند است که برای برقراری نظم و جلوگیری از بسیاری از مشکلات امنیتی تولید شده است . این نرم افزار پلاک خودرو را تشخیص و ثبت می کند و در اصطلاح می توان گفت که قلب حمل و نقل سیستم هوشمند است که این نرم افزار از طریق دوربین های نظارتی برای جاده ها ، خیابان ها، پارکینگ های عمومی و عوارضی ها استفاده می شود و مزایا و قابلیت های بسیاری دارد و از مهمترین تجهیزات در زمینه  گیت کنترل تردد می باشد که در بازار بسیار پر فروش است .

پلاک خوان ها و طرح های کنترلی

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور می توان گفت که طرح های ترافیک بر اساس زوج و فرد بودن پلاک خودروها انجام می شود . امروزه به دلیل حجم ترافیکی بالا در خیابان ها استفاده از طرح پلاک خوان کمک بسیار بزرگی به حل ترافیک و آلودگی های محیطی و صوتی می کند . همچنین از این پلاک خوان برای مراکز و سازمان های مهم که ورود و خروج افراد را کنترل می کنند استفاده می شود مانند مراکز امنیتی ، نظامی و غیره که این دستگاه بسیار کاربردی است.

عملکرد سیستم پلاک خوان

زمانی که یک خودرو از مقابل دوربین دستگاه می گذرد تصویری از خودرو پلاک البته پلاک تمیز بدون گل و لای به سیستم مرکزی ارسال می شود . سیستم مرکزی یک نرم افزار است که به آن پلاک خوان می گویند . تصویر یا عکس ارسال شده بر اساس یک سری کدنویسی که برای دستگاه تعریف شده است مانند پلاک زوج یا پلاک فرد یا شناسایی پلاک های شهرستان ها تقسیم بندی می شود و به کاربر نشان می دهد. دستگاه پلاک خوان برای نظم و امنیت یک سازمان گزینه بسیار مناسبی می باشد.

قابلیت های نرم افزار پلاک خوان

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور باید گفت که این نرم افزار یک راه حل مناسب برای نظارت سیستم های پارکینگ ، منازل مسکونی ، نظارت جاده ای ، خودروها و غیره است و قابلیت های بسیاری دارد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در مورد گیت کنترل تردد مشاوره و راهنمایی بگیرید.

کنترل تردد خودروها

این نرم افزار پلاک خوان برای کنترل تردد خودروها بسیار استفاده می شود و این سیستم پلاک خوان به یک راهبند متصل و مجوز عبور آن با تطبیق پلاک انجام می شود.

کنترل مرزها

با استفاده از نرم افزار پلاک خوان کنترل مرزها و عبور و مرور خودروها در مرزها با دقت بالا انجام می شود و با وارد کردن تعدادی از شماره پلاک ها می توان از تردد آنها جلوگیری کرد.

کنترل ترافیک

امروزه از پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور  جاده ای بسیار استفاده می شود و علاوه بر نظارت سرعت برای اخذ عوارض اتوبانی هم کاربرد دارد.

مدیریت پارکینگ

یکی دیگر از کاربردهای مهم این نرم افزار عبور و مرور و هزینه پارکینگ است که از مزایای این نرم افزار پلاک خوان جلوگیری از سرقت خودروها ، مدیریت هزینه پارکینگ ، سرعت فرایند ورود و خروج خودرو و غیره می باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید سیستم نرم افزار پلاک خوان را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور صحبت کردیم که این نرم افزار کارهای فراوانی مانند کنترل ترافیک ، شناسایی خودروها ، کنترل ورود و خروج خودرو در پارکینگ ها ، تسریع در عبور و مرور بازرسی و غیره انجام می دهند که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش نرم افزار پلاک خوان و انواع  گیت کنترل تردد اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه