امروزه با توجه به افزایش جمعیت و افزایش تعداد خودروها از فناوری تکنولوژی پارکینگ هوشمند استفاده می شود که بر اساس یک سیستم هوشمند بدون نیاز به افراد پارکینگ را کنترل و مدیریت می کنید که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پارکینگ هوشمند چیست می پردازیم.

سیستم پارکینگ هوشمند

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست می توان گفت که در این سیستم عملیات توسط یک سیستم هوشمند و اتوماتیک انجام می شود . ثبت زمان ورود و خروج ، باز و بسته شدن درب پارکینگ ، روشنایی هوشمند ، صدور کارت ، ثبت پلاک توسط دوربین ، هدایت خودرو به جایگاه پارکینگ ، پرداخت هزینه و غیره توسط این سیستم به صورت خودکار انجام می شود.

نحوه عملکرد سیستم پارکینگ هوشمند

در مورد اینکه پارکینگ هوشمند چیست باید با سیستم و نحوه عملکرد این گونه پارکینگ ها آشنا شوید که این سیستم دارای لایه های سخت افزاری و نرم افزاری است که برای ارتباط بین آنها از اینترنت اشیاء استفاده می شود . این سیستم دارای سنسورها و قفل های هوشمند است که این سنسورها فضای پارکینگ را در هر لحظه کنترل و مدیریت می کنند . اگر شرایط در پارکینگ نامناسب باشد توسط هشدار به کاربران اطلاع داده می شود . همچنین با استفاده از این سیستم هوشمند در زمان نزدیک شدن خودرو و درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز می شود و امکانات دیگری مانند استفاده چند کاربر از این سیستم ، افزایش امنیت و کاهش خطا می باشد.

مزیت های هوشمند سازی پارکینگ

از مزیت های این سیستم می توان به تامین امنیت افراد ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، جلوگیری از اتلاف وقت ، آسان شدن ترافیک شهری ، بهینه شدن جایگاه پارک برای ماشین ها ، جلوگیری از ورود و خروج افراد غیرمجاز به پارکینگ ، جلوگیری از سر در گمی افراد برای یافتن فضای پارک ، عدم نیاز به نیروی انسانی برای کنترل تردد خودروها ، آمار خودروهای درون پارکینگ می باشد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه این تکنولوژی پارکینگ هوشمند مشاوره و راهنمایی بگیرید.

اجزای سیستم پارکینگ هوشمند

سنسور و قفل هوشمند

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست می توان به اجزای این سیستم اشاره کرد که سنسورها و قفل ها در پارکینگ قرار می گیرند و فضای پارکینگ را مشخص می کنند .

دروازه

این سیستم دارای دو شبکه متفاوت با پروتکل مختلف به هم متصل می شود . این شبکه از اینترنت اشیاء است و در هوشمند سازی پارکینگ به آن نیاز داریم.

اندیکاتورها

اندیکاتورها یکی دیگر از سخت افزارها است که برای پارکینگ هوشمند کاربرد دارد و در ابتدای راهرو پارکینگ این دستگاه اندیکاتور نصب می شود که راننده خودرو با مشاهده آن از جای خالی پارکینگ آماده می شود . این اندیکاتورها دارای رنگ های مختلفی مانند زرد ، آبی ، قرمز می باشد.

درب پارکینگ و استفاده از RFID

تکنولوژی RFID یک تکنولوژی بسیار مهم برای شناسایی خودروها می باشد که به صورت یک تگ بر روی شیشه خودرو نصب می شود و با نزدیک شدن به دستگاه Reader اطلاعات لازم به سرور ارسال می شود.

نصب دوربین

از تکنولوژی مهم دیگر در مورد پارکینگ هوشمند چیست می توان به پردازش تصویر اشاره کرد که این کار توسط دوربین ها در بیرون پارکینگ تعریف می شود. با تشخیص پلاک خودرو اجازه ورود به پارکینگ داده می شود . با این سیستم می توان از فاصله دور هم درب پارکینگ را باز کنید و حتی برای ورودی و خروجی به ساختمان ها هم می توان از این تکنولوژی استفاده کرد .

اپلیکیشن پارکینگ

از قابلیت های این نرم افزار هوشمند ثبت زمان ورود و خروج خودروها ، محاسبه مدت زمان حضور در داخل پارکینگ ، مجوز ورود یا عدم ورود به پارکینگ به صورت خودکار انجام می شود که افراد می توانند از طریق نصب این نرم افزار بر روی موبایل خود پارکینگ را نظارت کنند و امنیت آن را بررسی کنند که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید این سیستم را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست صحبت کردیم که این نوع پارکینگ باعث امنیت یک سازمان یا مجتمع مسکونی می شود و به صورت خودکار ورود و خروج خودروها کنترل می شود که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این تکنولوژی جدید اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه