از مهمترین و لازم ترین مسئله در هر سازمانی ایجاد امنیت و نظم در یک سازمان می باشد و هر سازمان چه کوچک و چه بزرگ بهتر است که از سیستم کنترل تردد برای برقراری نظم و ترتیب و امنیت استفاده کند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی راهکارهای کنترل تردد در سازمان های کوچک می پردازیم.

کنترل تردد پرسنل در یک سازمان

در مورد راهکارهای کنترل تردد در سازمان های کوچک دیگر نیازی به خرید سیستم های پیچیده و پیشرفته نیست و تنها با خرید یک دستگاه حضور و غیاب با قیمت مناسب و با همراه یک نرم افزار حضور و غیاب شما می توانید کنترل پرسنل شرکت خود را داشته باشید و با استفاده از این دستگاه شما می توانید ورود و خروج هر کدام از پرسنل را به صورت دقیق و مناسب با عملکرد آنها بررسی کنید. بطورکلی می توان گفت که سازمان های که اطلاعات مهم و محرمانه دارند می توانند بر اساس تشخیص چهره کار کنند و سازمان های کوچک و معمولی که حساسیت بالایی ندارند می توانند از دستگاه کنترل تردد کارتی برای ایجاد نظم و امنیت استفاده کنند.

روش های مدرن برای کنترل تردد پرسنل

از راهکارهای کنترل تردد در سازمان های کوچک سیستم کنترل تردد یکپارچه می باشد که با کمک این راهکار مدیریت یک مجموعه تمام اطلاعات پرسنل خود را که مربوط به رفت و آمد ، حضور و غیاب و غیره می باشد را در اختیار خود دارد . از مهمترین تجهیزات کنترل تردد دستگاه شناسایی تشخیص چهره ، اثر انگشت ، کارتی ، درب های اتوماتیک ، قفل های برقی ، راهبند پارکینگ ، گیت تمام قد ، گیت های میله ای می باشد.

عملکرد سیستم کنترل تردد

از مهمترین نکات عملکرد سیستم کنترل تردد است که این عملکرد بستگی به محل به کارگیری دستگاه دارد که برخی روی گیت کنترل تردد نصب می کنند و مانند یک مانع فیزیکی عمل می کند و حضور و غیاب افراد و پرسنل را ثبت و از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری می کند که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در مورد این دستگاه ها مشاوره و راهنمایی بگیرید.

انواع اتوماسیون کنترل تردد

کنترل تردد کارتی

یکی از راهکارهای کنترل تردد در سازمان های کوچک دستگاه کنترل تردد کارتی می باشد که در سازمان ها و ادارات بسیار استفاده می شود . عملکرد این دستگاه بدین صورت است که هنگام ورود و خروج از محل و گیت ها کارت مخصوص خود را بر روی دستگاه قرار دهید و بدون نیاز تماس با دستگاه با تکنولوژی RFID دستگاه شما را شناسایی و به سازمان وارد می شوید . این دستگاه مزیت ها و معایبی دارد مانند هزینه راه اندازی کم ، قیمت مناسب از مزایای این دستگاه کارتی می باشد و از معایب آن این است که اشخاص می توانند با استفاده از کارت یکدیگر به سازمان وارد شوند.

کنترل تردد اثرانگشتی

یکی دیگر از راه های کنترل تردد اثر انگشتی می باشد که در این روش امنیت آن بیشتر است و امکان تقلب وجود ندارد و کارمند با اثر انگشت خود می تواند هویت خود را مشخص کند . این دستگاه دارای مزایا و معایبی می باشد مانند احتمال تقلب در آن وجود ندارد ولی اگر انگشت کثیف باشد قابل شناسایی نیست و یا اگر دستگاه نتواند اثر انگشت را شناسایی و تشخیص دهد باز مشکلات ورود و خروج در آن سازمان را خواهید داشت.

کنترل تردد تشخیص چهره

یکی دیگر از راهکارهای ‌کنترل تردد در سازمان های کوچک دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره است که تشخیص چهره به وسیله دوربین انجام می شود . این دوربین شکل افراد را شناسایی و ثبت می کند و بدین صورت عمل می کند که ابتدا پرسنل یا کارمند برای اولین بار توسط دوربین شناسایی و اطلاعات مربوط به چهره او در سیستم ثبت می شود و در دفعات بعد فقط افراد باید جلوی دوربین قرار بگیرند تا تردد انجام شود که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید این دستگاه ها و قیمت آنها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

راهکارهای کنترل تردد در سازمان های کوچک را بررسی کردیم که بهترین نوع کنترل تردد تشخیص چهره می باشد که بسیاری از سازمان ها از این سیستم استفاده می کنند و بسیار در بازار پرفروش است که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این دستگاه ها و گیت کنترل تردد اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه