یکی از مهمترین فناوری ها در زمینه اینترنت است که خدمات رایانه ای مانند سرورها ، ذخیره سازی ، تجزیه و تحلیل برقراری ارتباط از طریق اینترنت را خدمات ابری یا رایانش ابری می گویند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی رایانش ابری چیست و بررسی مزایای رایانش ابری می پردازیم.

معرفی رایانش ابری

در مورد موضوع رایانش ابری چیست و بررسی مزایای رایانش ابری می توان گفت که رایانش ابری یک نوع خدمات اینترنتی است که برای استفاده از این خدمات باید هزینه ای را پرداخت کنید ولی هزینه این خدمات بالا نیست و قیمت آن مناسب است . در اصل رایانش ابری یعنی ارائه سرویس های محاسباتی مانند فضای ذخیره سازی ، سرورها ، پایگاه های اطلاعاتی ، نرم افزارها ، اطلاع از طریق اینترنت برای نوآوری و غیره که اکثر شرکت ها به جای عملیات محاسباتی می توانند از این سرویس های ابری استفاده کنند که این سرویس ها بسیار مقرون به صرفه است و باعث افزایش  بهره وری و سرعت و کارایی بیشتر می باشد و امروزه از این سیستم بسیار استقبال شده است.

مزایای رایانش ابری

صرفه جویی در هزینه ها

در مورد رایانش ابری چیست و بررسی مزایای رایانش ابری می توان به مهمترین مزایای آن که صرفه جویی در هزینه ها است اشاره کرد که بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند . با استفاده از این سیستم دیگر به سرورهای گران قیمت و خرید تجهیزات و نصب خنک کننده ها و استخدام نیروی IT   برای پشتیبانی و خدمات نیازی نیست و بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

مقیاس پذیری بالا

مقیاس پذیری سرویس های رایانش ابری در هر زمانی برای کاربران افزایش یا کاهش پیدا می کند و هر زمان که بازدید از یک سایت زیاد باشد سرویس ابری به طور خودکار باعث افزایش پهنای باند می شود تا برای هر پردازش مشکل نباشد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و در زمینه این کارایی این سیستم مشاوره و راهنمایی بگیرید.

افزایش سرعت

یکی دیگر از مزایای رایانش ابری افزایش سرعت است که راه اندازی و نصب این سرویس ها باعث افزایش سرعت و با چند کلیک فعال می شود و هر تغییری که در کسب و کار شما ایجاد شود با سرعت بالا نیازهای شما را برطرف می کند.

امنیت بالا

این سیستم دارای امنیت بسیار بالایی است و دارای یک مجموعه فن آوری های دارای امنیت بالا هستند و باعث تقویت سیستم ها می شوند و از داده ها و اطلاعات حفاظت می کنند.

عملکرد بالا

یکی دیگر از مزایای رایانش ابری این است که در دیتاسنتر امن و بزرگ اجرا می شود و با سرعت بالا آپدیت و به روزرسانی می شود و عملکرد سیستم بهتر می شود.

قابلیت اطمینان

این سیستم دارای قابلیت بک آپ گیری و بازیابی اطلاعات است و یکی از مطمئن ترین روش های پردازش و ذخیره اطلاعات است.

کاربرد سرویس های رایانش ابری

در مورد رایانش ابری چیست و بررسی مزایای رایانش ابری می توان به کاربردهای بسیار عالی این سیستم هم اشاره کرد که شامل سرویس آنلاین ، ارسال ایمیل ، ویرایش اسناد ، تماشای تلویزیون و فیلم ، گوش دادن به موسیقی ، بخش بازی ، ذخیره تصاویر و فایل های دیگر از کاربردهای فناوری رایانش ابری می باشد . از دیگر فناوری مهم این سیستم فناوری تلفن ثابت سازمان ابری است که در بستر ابری و با استفاده از اینترنت انجام می شود که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خدمات این سیستم و عملکرد آن را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

رایانش ابری چیست و بررسی مزایای رایانش ابری را بررسی کردیم که رایانش ابری یک تکنولوژی است که برای کسب و کارها بسیار مناسب است و دیگر نیاز به خرید سرور و تعمیرات سخت افزاری ندارید و استفاده از این سیستم باعث افزایش امنیت داده ها و به راحتی در دسترس بودن برای افراد می باشد . همچنین با پیشرفت تکنولوژی این سیستم امروزه بسیار کارایی دارد و بسیاری از کسب و کارها از این سیستم بسیار استفاده می کنند  که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این سیستم ها اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه