امروزه از دستگاه حضور و غیاب برای مدارس بسیار استفاده می شود چون هم باعث نظم رفت و آمد دانش آموزان می شود و هم ورود و خروج آنها را کنترل می کند و همچنین ورود و خروج پرسنل و معلمان را هم کنترل می کند و یک دستگاه بسیار کاربردی برای مدارس می باشد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی هوشمندسازی مدارس با سیستم حضور و غیاب می پردازیم.

تعریف هوشمندسازی مدارس

هوشمندسازی مدارس با سیستم حضور و غیاب طوری طراحی شده است که تمام تردد دانش آموزان را و زمان ورود و خروج آنها را به مدرسه کنترل می کند و تمام موارد را ثبت می کند و حتی حضور و غیاب در کلاس های درس توسط این سیستم انجام می شود که این سیستم با داشتن اطلاعات ورود و خروج و کنترل تردد دانش آموزان باعث امنیت آنها می شود و از این سیستم تجهیزات هوشمندسازی حضور و غیاب در مدارس بسیار استقبال شده است.

تجهیزات مورد نیاز برای هوشمندسازی مدارس

هوشمندسازی مدارس با سیستم حضور و غیاب دارای تجهیزاتی می باشد که این تجهیزات شامل دوربین مدار بسته است که این دوربین ها نظارت بر محیط مدرسه و دانش آموزان را دارند . از دیگر تجهیزات تهیه سامانه حضور و غیاب است که برای اجرای عملیات حضور و غیاب و ثبت ورود و خروج دانش آموزان الزامی است و گیت کنترل تردد از دیگر تجهیزات می باشد که از تردد افراد غیرمجاز به مدرسه جلوگیری می کند . در کنار این تجهیزات سامانه ارسال پیامک و نرم افزار گزارشات هم بسیار مهم و ضروری است که این سامانه به صورت آنلاین با والدین و مدیریت مدرسه در ارتباط است.

چه دستگاهی برای حضور و غیاب دانش آموزان مناسب است

مناسب ترین دستگاه حضور و غیاب برای مدارس دستگاه های بیومتریک ، کارتی ، رمزی و غیره است که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند مثلا دستگاه بیومتریک از روش شناسایی اثرانگشت ، تشخیص چهره ، تشخیص عنبیه چشم و اسکن کف دست می باشد . دستگاه حضور و غیاب کارتی هم برای هر دانش آموزی می توان کارت صادر کرد که تمام اطلاعات دانش آموز روی آن ثبت شده است و دانش آموزان برای ورود و خروج از گیت کنترل تردد باید کارت را روی گیت قرار دهند و رفت و آمد خود را ثبت کنند. دستگاه رمزی که از سیستم رمز استفاده می کند و دارای یک صفحه کلید عددی یا حروفی می باشد و افراد در حال تردد رمز خود را وارد سیستم می کنند که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و در زمینه انواع دستگاه حضور و غیاب مشاوره و راهنمایی بگیرید.

بهترین و مناسب ترین دستگاه حضور و غیاب برای مدارس

هوشمندسازی مدارس با سیستم حضور و غیاب از نوع سیستم بیومتریک که تشخیص چهره باشد از بهترین دستگاه ها برای مدارس است چون دارای دوربین داخلی است و چهره دانش آموزان را عکس و ثبت و ذخیره می کند و در هنگام تردد از هر گونه تقلب جلوگیری می کند. همچنین دارای دقت و کیفیت بسیار بالا است و دارای دوربین های مادون قرمز ، سه بعدی و غیره می باشد .

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

قابلیت تعیین برنامه کلاسی ، ثبت ورود و خروج دانش آموزان و معلمان ، امکان تعریف کلاس های درس ، گروه بندی دانش آموزان در هر کلاس ، گزارش تاخیر و غیبت بر اساس کلاس ، پنل ارسال پیامک ، امکان محاسبه کارکرد معلمان ، اطلاع رسانی آنلاین به مدیریت و والدین ، گزارش گیری از ورود و خروج دانش آموزان و معلمان که این موارد از ویژگی های مهم این نرم افزار حضور و غیاب می باشد.

خرید دستگاه حضور و غیاب برای مدارس

با خرید این دستگاه شما هم می توانید ورود و خروج دانش آموزان را کنترل و هم تردد پرسنل و معلمان را نظارت کنید و غیبت های دانش آموزان را به اولیا اطلاع دهید که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید این دستگاه ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در باره هوشمندسازی مدارس با سیستم حضور و غیاب صحبت کردیم که باعث نظم و ترتیب و کنترل تردد دانش آموزان در مدرسه می شود که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این دستگاه ها اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه