سیستم حضور و غیاب یکی از مهمترین سیستم های امنیتی برای سازمان ها و شرکت ها می باشد که ثبت زمان حضور کارکنان را انجام می دهد و اطلاعات ورودی و خروجی افراد مانند اثر انگشت ، تشخیص چهره را نمایش می دهد که ما باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشیم که به همین منظور در این مقاله به بررسی نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب می پردازیم.

اطلاعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه حضور و غیاب

در مورد نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب باید اطلاعات کافی در باره این دستگاه از نظر سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشید و آشنایی با برنامه نویسی و قطعات الکترونیکی هم بسیار مهم می باشد . در این دستگاه استفاده از قطعات الکترونیکی بستگی به تعداد نفر و اینکه ورودی ماژول آن از چه نوعی ثبت شود ، می باشد . بنابراین در دستگاه حضور و غیاب اطلاعات ورود و خروج کارکنان در یک قطعه الکترونیکی در فضای ابری ثبت و ذخیره می شود که برای این عمل باید از یک نرم افزار استفاده شود.

استفاده از نرم افزار Thingspeak  و نحوه ارتباط آن با دستگاه حضور و غیاب

برای اینکه با نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب آشنا شوید باید در مورد Thingspeak هم اطلاعات لازم را داشته باشید که همان IOT اینترنت اشیاء است و به معنی اتصال با دستگاه های دیگر است و افراد از این طریق اطلاعات را در بستر اینترنت با هم رد و بدل می کنند.  این Thingspeak  یک نوع از پلتفرم IOT  است که با استفاده از این دستگاه حضور و غیاب کارکنان را در فضای ابری می توان ذخیره کرد که برای ذخیره کردن اطلاعات یا می توان از کارت SD استفاده کرد یا استفاده از فضای ابری و زمانی که از Thingspeak  استفاده می کنید دیگر به کارت SD نیاز نیست . بنابراین در دستگاه حضور و غیاب بهترین ذخیره کننده اطلاعات Thingspeak  می باشد.

تجهیزات لازم برای ساخت دستگاه حضور و غیاب

برای ساخت دستگاه حضور و غیاب به این قطعات سخت افزاری نیاز می باشد که شامل این موارد است :

برد اصلی ، ماژول مموری ریدر ، سنسور اصلی ( اثر انگشت ، تشخیص چهره ) چراغ LED  ، صفحه کلید ،  سیم جامپرنری به مادگی ، جعبه ، port  ، بلندگو و اگر زمانی شما اطلاعات لازم را برای ساخت برد اصلی ندارید می توانید از برد آردینو استفاده کنید که به همین منظور شما می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط برقرار کنید و مشاوره و راهنمایی بگیرید.

برد آردینو چیست؟

در مورد نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب می توان به برد آردینو اشاره کرد که این برد به کامپیوتر نرم افزار Arduino IDE  متصل می شود که باید آن را آپلود کنید و دستگاه حضور و غیاب را با این برد آماده کار کرد . این برد دارای انواع مختلفی است که برد آردینو مگا جزو بهترین بردها برای دستگاه حضور و غیاب است و برای راه اندازی آن از یک اداپتور یا منبع تغذیه استفاده کنید.

نحوه مونتاژ دستگاه حضور و غیاب

در مورد نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب باید اطلاعات ورودی دستگاه سنسور مانند اثر انگشت ، تشخیص چهره ، کارت خوان و غیره را با توجه به نیاز کاربری خود تهیه و به برد اصلی متصل کنید که برای این کار به تعدادی آی سی ، پردازنده ، ماژول حافظه و دیگر قطعات الکترونیکی را به آن متصل کنید . یعنی اینکه تمام قطعات را مانند port , LCD   باتری و منبع تغذیه را به برد اصلی متصل و دستگاه کار خود را شروع می کند.

خرید تجهیزات دستگاه حضور و غیاب

برای خرید تجهیزات دستگاه حضور و غیاب و نحوه ساخت آن شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه تولید و خرید این تجهیزات را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

نحوه تولید و ساخت دستگاه حضور و غیاب را بررسی کردیم که یکی از وسایل مهم و ضروری دستگاه های کنترل تردد دستگاه حضور و غیاب است که در اکثر مشاغل برای کنترل تردد افراد از آن استفاده می شود و بر اساس نوع کاربری خود باید اقدام به ساخت این دستگاه کنید که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این دستگاه ها اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه