امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های هوشمند نرم افزار پلاک خوان می توان با دقت و سرعت بالا شناسایی پلاک خودروها را انجام داد و تمام اطلاعات آن پلاک را به طور دقیق ثبت کرد که به همین منظور  ما در این مقاله به بررسی پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور می پردازیم.

پلاک خوان چیست ؟

قبل از بررسی موضوع پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور باید به بررسی اینکه پلاک خوان چیست ، پرداخت. پلاک خوان دستگاهی هوشمند است که برای برقراری نظم و جلوگیری از بسیاری از مشکلات امنیتی تولید شده است . این نرم افزار پلاک خودرو را تشخیص و ثبت می کند و در اصطلاح می توان گفت که قلب حمل و نقل سیستم هوشمند است که این نرم افزار از طریق دوربین های نظارتی برای جاده ها ، خیابان ها، پارکینگ های عمومی و عوارضی ها استفاده می شود و مزایا و قابلیت های بسیاری دارد و از مهمترین تجهیزات در زمینه  گیت کنترل تردد می باشد که در بازار بسیار پر فروش است .

پلاک خوان ها و طرح های کنترلی

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور می توان گفت که طرح های ترافیک بر اساس زوج و فرد بودن پلاک خودروها انجام می شود . امروزه به دلیل حجم ترافیکی بالا در خیابان ها استفاده از طرح پلاک خوان کمک بسیار بزرگی به حل ترافیک و آلودگی های محیطی و صوتی می کند . همچنین از این پلاک خوان برای مراکز و سازمان های مهم که ورود و خروج افراد را کنترل می کنند استفاده می شود مانند مراکز امنیتی ، نظامی و غیره که این دستگاه بسیار کاربردی است.

عملکرد سیستم پلاک خوان

زمانی که یک خودرو از مقابل دوربین دستگاه می گذرد تصویری از خودرو پلاک البته پلاک تمیز بدون گل و لای به سیستم مرکزی ارسال می شود . سیستم مرکزی یک نرم افزار است که به آن پلاک خوان می گویند . تصویر یا عکس ارسال شده بر اساس یک سری کدنویسی که برای دستگاه تعریف شده است مانند پلاک زوج یا پلاک فرد یا شناسایی پلاک های شهرستان ها تقسیم بندی می شود و به کاربر نشان می دهد. دستگاه پلاک خوان برای نظم و امنیت یک سازمان گزینه بسیار مناسبی می باشد.

قابلیت های نرم افزار پلاک خوان

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور باید گفت که این نرم افزار یک راه حل مناسب برای نظارت سیستم های پارکینگ ، منازل مسکونی ، نظارت جاده ای ، خودروها و غیره است و قابلیت های بسیاری دارد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در مورد گیت کنترل تردد مشاوره و راهنمایی بگیرید.

کنترل تردد خودروها

این نرم افزار پلاک خوان برای کنترل تردد خودروها بسیار استفاده می شود و این سیستم پلاک خوان به یک راهبند متصل و مجوز عبور آن با تطبیق پلاک انجام می شود.

کنترل مرزها

با استفاده از نرم افزار پلاک خوان کنترل مرزها و عبور و مرور خودروها در مرزها با دقت بالا انجام می شود و با وارد کردن تعدادی از شماره پلاک ها می توان از تردد آنها جلوگیری کرد.

کنترل ترافیک

امروزه از پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور  جاده ای بسیار استفاده می شود و علاوه بر نظارت سرعت برای اخذ عوارض اتوبانی هم کاربرد دارد.

مدیریت پارکینگ

یکی دیگر از کاربردهای مهم این نرم افزار عبور و مرور و هزینه پارکینگ است که از مزایای این نرم افزار پلاک خوان جلوگیری از سرقت خودروها ، مدیریت هزینه پارکینگ ، سرعت فرایند ورود و خروج خودرو و غیره می باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید سیستم نرم افزار پلاک خوان را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد پلاک خوان و نقش آن در کنترل عبور و مرور صحبت کردیم که این نرم افزار کارهای فراوانی مانند کنترل ترافیک ، شناسایی خودروها ، کنترل ورود و خروج خودرو در پارکینگ ها ، تسریع در عبور و مرور بازرسی و غیره انجام می دهند که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش نرم افزار پلاک خوان و انواع  گیت کنترل تردد اطلاع حاصل کنید.

همانطور که می دانید در اکثر سازمان ها و ادارات از دستگاه حضور و غیاب برای امنیت پرسنل و ایجاد نظم و ترتیب و کنترل تردد افراد بسیار استفاده می کنند و از زمان های بسیار قدیم هم رواج داشته است که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تاریخچه دستگاه حضور و غیاب می پردازیم.

اولین دستگاه حضور و غیاب

برای بررسی تاریخچه دستگاه حضور و غیاب باید به اولین دستگاه حضور و غیاب که در سال ۱۸۸۸ در آمریکا توسط یک طلافروش ساخته شده است اشاره کرد که عملکرد این دستگاه مانند کاغذ ساعت زنی بود و کاغذ را در دستگاه ساعت قرار می دادند و بر روی آن زمان و تردد کارکنان کارخانه ها و کارگاه ها ثبت می شد . بعد از آن دستگاه حضور و غیاب کارتی در سال ۱۸۹۴ تولید شد که این دستگاه دارای یک چرخ مخصوص و کاغذهای مقوایی بود که کارکنان با وارد کردن کاغذها و فشار اهرم این دستگاه ساعات تردد و ورود و خروج خود را ثبت می کردند که این دستگاه توسط دانیل ام کوپر اختراع شد .

توسعه دستگاه های حضور و غیاب

در مورد تاریخچه دستگاه حضور و غیاب باید گفت که شرکتی به نام IBM   از سال ۱۹۱۱ دستگاه های حضور و غیاب را تولید کرد که در سال ۱۹۲۰اکثر کارخانجات و کارگاه ها از این دستگاه برای حضور و غیاب کارکنان استفاده می کردند . البته این دستگاه ها بسیار پیشرفته تر از نوع سنتی بود و اضافه کاری یا کسرکاری را با دو رنگ مختلف بر روی کارت های حضور و غیاب نشان می داد.

ورود دستگاه های حضور و غیاب اتوماتیک

اولین دستگاه حضور و غیاب اتوماتیک سال ۱۹۳۸ وارد بازار شد و ساعت کار پرسنل را به صورت افقی و روی یک خط چاپ می کرد و زمان را برحسب دقیقه ثبت می کرد و جزو بهترین دستگاه های آن زمان بود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه خرید انواع دستگاه حضور و غیاب مشاوره و راهنمایی بگیرید.

دستگاه های حضور و غیاب امروزی

با توجه به تاریخچه دستگاه حضور و غیاب کارت های مقوایی و کاغذی از دور خارج شد و کارت های دائمی به جای آنها تولید شد که هر کدام از این کارت ها برای یک کارمند بود و شماره شناسایی کارمند روی آن حک شده بود . نحوه عملکرد این سیستم حضور و غیاب به وسیله بارکد ، مغناطیس و پروکسی بود و بعد از این دستگاه حضور و غیاب بیومتریک ساخته شد که توسط اسکن انگشت ، صدا ، چشم و تصویر شخص اطلاعات پرسنل را ثبت می کرد و جزو بهترین دستگاه ها در دنیا شناخته شد.

مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی

از مزایای این دستگاه قیمت پایین و کاربری ساده و آسان و با همه محیط های اداری سازگار می باشد ولی معایب آن احتمال مفقود شدن و سوء استفاده از کارت توسط اشخاص می باشد.

مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

با توجه به تاریخچه دستگاه حضور و غیاب می توان به دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی اشاره کرد که از مزایای این دستگاه جلوگیری از تقلب و سوء استفاده ، ندادن هزینه برای چاپ کارت می باشد . از معایب این دستگاه تاثیر نور و سرما و گرما بر دستگاه ، عدم شناسایی اثرانگشت ساییده شده و بیماران ، احتمال واگیری بیماری از طریق اثرانگشت می باشد.

مزایا و معایب دستگاه تشخیص چهره

از مزایای این دستگاه حضور و غیاب تقلب و سوء استفاده نمی شود ، مفقود یا فراموش نمی شود ولی قیمت آن نسبت با سایر دستگاه ها بالاتر است و حافظه و سرعت آن کمتر است که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید و قیمت این دستگاه ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد تاریخچه دستگاه حضور و غیاب صحبت کردیم که امروزه از سیستم های نرم افزار حضور و غیاب استفاده می شود که قابلیت محاسبه حقوق ، کنترل اضافه کاری ، مرخصی ، صرفه جویی در زمان ، انتقال اطلاعات و غیره توسط این دستگاه محاسبه می شود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این دستگاه ها اطلاع حاصل کنید.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و افزایش تعداد خودروها از فناوری تکنولوژی پارکینگ هوشمند استفاده می شود که بر اساس یک سیستم هوشمند بدون نیاز به افراد پارکینگ را کنترل و مدیریت می کنید که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پارکینگ هوشمند چیست می پردازیم.

سیستم پارکینگ هوشمند

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست می توان گفت که در این سیستم عملیات توسط یک سیستم هوشمند و اتوماتیک انجام می شود . ثبت زمان ورود و خروج ، باز و بسته شدن درب پارکینگ ، روشنایی هوشمند ، صدور کارت ، ثبت پلاک توسط دوربین ، هدایت خودرو به جایگاه پارکینگ ، پرداخت هزینه و غیره توسط این سیستم به صورت خودکار انجام می شود.

نحوه عملکرد سیستم پارکینگ هوشمند

در مورد اینکه پارکینگ هوشمند چیست باید با سیستم و نحوه عملکرد این گونه پارکینگ ها آشنا شوید که این سیستم دارای لایه های سخت افزاری و نرم افزاری است که برای ارتباط بین آنها از اینترنت اشیاء استفاده می شود . این سیستم دارای سنسورها و قفل های هوشمند است که این سنسورها فضای پارکینگ را در هر لحظه کنترل و مدیریت می کنند . اگر شرایط در پارکینگ نامناسب باشد توسط هشدار به کاربران اطلاع داده می شود . همچنین با استفاده از این سیستم هوشمند در زمان نزدیک شدن خودرو و درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز می شود و امکانات دیگری مانند استفاده چند کاربر از این سیستم ، افزایش امنیت و کاهش خطا می باشد.

مزیت های هوشمند سازی پارکینگ

از مزیت های این سیستم می توان به تامین امنیت افراد ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، جلوگیری از اتلاف وقت ، آسان شدن ترافیک شهری ، بهینه شدن جایگاه پارک برای ماشین ها ، جلوگیری از ورود و خروج افراد غیرمجاز به پارکینگ ، جلوگیری از سر در گمی افراد برای یافتن فضای پارک ، عدم نیاز به نیروی انسانی برای کنترل تردد خودروها ، آمار خودروهای درون پارکینگ می باشد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت دانش بنیان صائلا به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه این تکنولوژی پارکینگ هوشمند مشاوره و راهنمایی بگیرید.

اجزای سیستم پارکینگ هوشمند

سنسور و قفل هوشمند

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست می توان به اجزای این سیستم اشاره کرد که سنسورها و قفل ها در پارکینگ قرار می گیرند و فضای پارکینگ را مشخص می کنند .

دروازه

این سیستم دارای دو شبکه متفاوت با پروتکل مختلف به هم متصل می شود . این شبکه از اینترنت اشیاء است و در هوشمند سازی پارکینگ به آن نیاز داریم.

اندیکاتورها

اندیکاتورها یکی دیگر از سخت افزارها است که برای پارکینگ هوشمند کاربرد دارد و در ابتدای راهرو پارکینگ این دستگاه اندیکاتور نصب می شود که راننده خودرو با مشاهده آن از جای خالی پارکینگ آماده می شود . این اندیکاتورها دارای رنگ های مختلفی مانند زرد ، آبی ، قرمز می باشد.

درب پارکینگ و استفاده از RFID

تکنولوژی RFID یک تکنولوژی بسیار مهم برای شناسایی خودروها می باشد که به صورت یک تگ بر روی شیشه خودرو نصب می شود و با نزدیک شدن به دستگاه Reader اطلاعات لازم به سرور ارسال می شود.

نصب دوربین

از تکنولوژی مهم دیگر در مورد پارکینگ هوشمند چیست می توان به پردازش تصویر اشاره کرد که این کار توسط دوربین ها در بیرون پارکینگ تعریف می شود. با تشخیص پلاک خودرو اجازه ورود به پارکینگ داده می شود . با این سیستم می توان از فاصله دور هم درب پارکینگ را باز کنید و حتی برای ورودی و خروجی به ساختمان ها هم می توان از این تکنولوژی استفاده کرد .

اپلیکیشن پارکینگ

از قابلیت های این نرم افزار هوشمند ثبت زمان ورود و خروج خودروها ، محاسبه مدت زمان حضور در داخل پارکینگ ، مجوز ورود یا عدم ورود به پارکینگ به صورت خودکار انجام می شود که افراد می توانند از طریق نصب این نرم افزار بر روی موبایل خود پارکینگ را نظارت کنند و امنیت آن را بررسی کنند که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت دانش بنیان صائلا مراجعه و نحوه خرید این سیستم را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد موضوع پارکینگ هوشمند چیست صحبت کردیم که این نوع پارکینگ باعث امنیت یک سازمان یا مجتمع مسکونی می شود و به صورت خودکار ورود و خروج خودروها کنترل می شود که به همین منظور شما می توانید با شرکت دانش بنیان صائلا ارتباط و از نحوه سفارش این تکنولوژی جدید اطلاع حاصل کنید.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه