گیت های ورودی برای ایجاد امنیت

گیت های ورودی برای ایجاد امنیت گیت های ورودی برای ایجاد امنیت
استفاده از گیت های کنترل تردد برای ایجاد امنیت و حفظ نظم در ورود و خروج در ادارات و محل های امنیتی یک مسئله مهم بوده که در این مورد بحث و بررسی می کنیم.

تعریف گیت ورودی

ابتدا به مفهوم گیت می پردازیم، گیت به معنی و مفهوم دروازه و درگاهی می باشد که در ورودی ساختمان و مجموعه ها نصب می شود و برای کنترل ورود و خروج افراد با مجوز های از پیش تعیین شده می باشد.
انواع گیت از نظر ساختار و عملکرد از هم متمایز هستند، گیت ها به شکل های مختلف با قابلیت های گوناگون در اختیار افراد قرار می گیرند، برای مثال یک گیت یکطرفه برای یکطرفه کردن مسیر کاربرد دارد یعنی مثلا اگر در مجتمعی ورودی و خروجی جدا تعیین شده است گیت های یکطرفه می تواند مانع از خروج افراد از ورودی و ورود افراد از خروجی شود، بدین ترتیب نسبت به نیاز افراد می تواند بسیار مفید باشد.

گیت امنیتی و کاربرد آن

محل های نصب گیت ها می تواند قسمت های ورودی مجموعه یا ورودی بخش های داخلی آن باشد، دلیل آن هم به جلوگیری از ورود و خروج گیت که وضعیت اصلی آن می باشد بر می گردد.
استفاده از گیت های امنیتی در دانشگاه ها، مترو ها، مجتمع های ورزشی، ادارات، موزه ها، پارک های تفریحی، غذا خوری ها، کارخانجات و دیگر اماکن وجود دارد که هر کدام بنابه نیاز خود گیت خود را می توانند انتخاب و خریداری کنند.
برای مثال: استفاده از گیت در غذا خوری ادارات باعث ایجاد نظم در ورود و خروج شده و هر فرد بنا به زمان تعیین شده خود می توانند وارد غذاخوری شده و غذای خود را میل کنند، استفاده از این گیت برای جلوگیری از دریافت بیش از یک وعده غذا یا مراجعه غیر تایم تعیین شده برای افراد و کنترل زمان سپری شده آنها در غذا خوری می باشد.

گیت حراست مجموعه

این نوع گیت برای کنترل ورود و خروج مراجعه کنندگان می باشد که در مسیر تردد اماکن نصب می شوند و زمان ورود یا خروج افرادرا محاسبه می کنند.
این گیت ها قابل اتصال به انواع سیستم های اکسس کنترل می باشند تا دستورا و برنامه های آنها را نسبت به ورود و خروج افراد اجرا کنند، یعنی در صورت دریافت اجازه ورود افراد می توانند وارد و در صورت دریافت اجازه خروج، افراد می توانند از آن به سمت خروجی تردد داشته باشند. برای م ثال این گیت های قابل اتصال به ساعت حضور و غیاب بوده و در صورت شناسایی افراد توسط ساعت اجازه عبور از گیت توسط ساعت داده می شود ، با این کار افراد متفرقه که قبلا در ساعت ورودی و خروج ثبت نکرده اند نمی توانند از گیت عبور کنند.

انواع گیت های ورودی

مدل های مختلفی از گیت برای ایجاد نظم و امنیت وجود دارد که استفاده از هر کدام در محل های خود می تواند مفید و تاثیر گذار باشد.گیت شیشه ای که در مترو بیشتر استفاده می شود به گیت مترویی نیز معروف است، اارتفاع این گیت برای جلوگیری از پریدن افراد زیاد در نظر گرفته شده و سرعت باز و بسته کردن مسیر تردد در آن زیاد است.
گیت اهرمی بصورت 1 تا 3 اهرم چرخان می باشد که مخصوص تردد نفر طراحی شده است، این گیت ها بصورت تمام خودکار و غیر خودکار تولید می شوند. قیمت گیت های اهرمی از نوع شیشه ای کمتر بوده و تقاضا برای خرید این گیت ها زیاد می باشد، استفاده از این گیت ها برای هر مسیر ترددتک لنگه است و بصورت واحد قادر به مسدود کردن مسیر تردد می باشد.

استفاده از گیت امنیتی

در مکان هایی که امنیت و حفاظت از آن حرف اول را میزند استفاده از دستگاه های پیشرفته که برای کنترل افراد و جلوگیری از ورود اشخاص متفرقه حرف اول را میزند وجود گیت تردد بسیار لازم و ضروری می باشد.
دوربین مدار بسته میتواند نسبت به ثبت تصاویر اشخاص اقدام کند ولی نمی تواند به تنهایی افراد را شناسایی کرده یا اصلا از ورود و خروج آنها جلوگیری کند، برای همین پای گیت تردد امنیتی به میان می آید که با استفاده از ابزار و تکنیک های از قبل تعیین شده می تواند افراد از قبل تعریف شده را شناسایی کرده و زمان تردد آنها را ثبت کند و از ورود و خروج افراد متفرقه که قدر سیستم تعریف نشده یا در آن مسدود هستند شود.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه