مسیر پیشرفت یک شرکت

مسیر پیشرفت یک شرکت مسیر پیشرفت یک شرکت
روش های پیشرفت یک شرکت بسیار متعدد و زیاد است اما بهترین روش برای ترقی و گسترش یک شرکت استفاده از نیروهای با ارزش برای دست یابی به اهداف خود است.

استفاده از کارمندان در محیط پویا

داشتن مهارت شغلی یکی از مواردی است که نیروی انسانی بخش های مختلف باشد داشته باشند تا امور مربوط به خود را به بهترین نحو انجام دهند، وجود محیط کار پویا برای ایجاد انگیزه و خلاقیت بسیار مفید بوده و در پیشبرد اهداف شرکت موثر است.
پذیرش انتقادات کارمندان برای حل مشکلات فردی و سازمانی می تواند فضای کار منعطف و پویایی ایجاد کند که ثمره آن یک شرکت موفق بوده که کارمندان آن هیچ موقع به فکر تغییر شغل یا موقعیت خود نیستند.

استفاده از زمان اضافه کاری

هدف از استفاده کردن زمان اضافه کاری انجام امور سریع تر و جلو انداختن کار های روز های آتی می باشد، استفاده از این روش بجای استخدام افراد جدید انجام می شود که با همان ظرفیت قبلی نیروی انسانی انجام می شود.
از مزایای این روش کاهش هزینه استخدام نیروی انسانی، عدم نیاز به هماهنگی بین نیروی کاری شیفت اصلی و اضافه کاری، انجام امور بصورت پیوسته در همان روز می باشد. برای کنترل زمان ورود و خروج کارمندان می توانید از ساعت حضور و غیاب و گیت کنترل تردد استفاده کنید تا نسبت به زمان حضور واقعی پرسنل اضافه کاری پرداخت کنید.

ارتباط کارمندان با بخش های مورد نیاز

ارتباط کارمندان با یکدیگر برای انجام امور مربوط به خود یک نیاز در سازمان ها می باشد، اگر در یک سازمانی برخی از قسمت های آن از هم جدا باشند مانند مجموعه ای از شعب که هر شعبه قسمت خاصی از امور شرکت را انجام می دهند و نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند، عدم ارتباط یا ارتباط ضعیف در این سازمان باعث عدم کارایی قسمت های مختلف شده و نتیجه آن جلو نرفتن امور یا وقت کشی در انجام امور بوده که هزینه بسیار زیادی به همراه خواهد داشت و بهره وری لازم و کامل نخواهد داشت.
ارتباط بین کارمندان می تواند تلفنی، اینترنتی، تصویری و حضوری باشد ولی کیفیت آن در ارتباط حضوری بسیار مطلوب تر و کار آمد تر می باشد. استفاده از اتوماسیون اداری برای انجام امور پیوسته و مدیریت آسان بسیار مفید بوده و قابلیت پیگیری و رسد پروژه های مختلف را دارد.

مدیریت بخش های مختلف

استفاده از فردی به عنوان مدیر در بخش های مختلف مفید می باشد ، علت آن به هدفمند سازی و کنترل هر بخش بصورت تخصصی می باشد. انتخاب مدیر باید از خود پرسنل هر بخش صورت گیرد تا تخصص لازم را داشته و از مشکلات بخش با خبر باشد.
وجود مدیر نباید فقط برای کنترل امور باشد بلکه هر مدیر باید سررشته ای از امور داشته و در انجام امور همراهی و مشارکت لازم را داشته باشد تا با موانع و کاستی ها برخورد کند و برای حل آنها تلاش موازی با هدف خود داشته باشد، داشتن جانشین برای مدیریت امور نیز مفید بوده و در صورت نبود مدیر بخش جانشین هماهنگی های لازم را برای سرپا نگه داشتن امور انجام دهد.

استفاده مرخصی کارمندان

داشتن مرخصی اجباری و درخواستی کارمندان برای ریکاوری کردن و خالی شدن فشار کاری بسیار مفید بوده و باعث می شود کارمندان بعد از برگشتن از مرخصی با روحیه بیشتر و بهتری به کار مشغول شوند.
ایجاد انگیزه بیشتر در زندگی و حس خوب تعطیلات برای ایجاد انگیزه برای مشغول به کار شدن نیز موثر می باشد، مرخصی های کوتاه مدت برای انجام امور زندگی مفید می باشد که بصورت مرخصی ساعتی و روزانه استفاد می شود ولی برای ریکاوری باید مرخصی 2 تا چند روزه در نظر گرفته شود تا تاثیر بیشتری در کارمندان ایجاد شود.
رفتن به مرخصی اجباری برای کارمندانی که برای مدت زیادی از مرخصی خود استفاده نکرده باشند بسیار مفید است، شما با این کار میتوانید با دور کردن موقتی از محل کار برای آنها آرامش و رضایت شغلی فراهم کنید.

دوره آموزشی تخصصی

استفاده از دوره های آموزشی برای افزایش تخصص پرسنل مفید می باشد، استفاده از این دوره های برای بروز رسانی تخصص کارمندان نیز ضروری بوده و تاثیر خود را در امور انجام شده می توان مشاهده کرد. استفاده از دوره، سمینار و کارگاه های عملی می تواند باعث ارتقای سطح دانش کارمندان می شود و بازدهی بیشتری در امور آتی دربر خواهد داشت.
استفاده از کتاب و مقالات مربوط به کار در شرکت باعث بروز رسانی اطلاعات پیشین افراد شده و آموزش موقع کار بدون هزینه اضافه اتفاق می افتد بطوری که افراد در زمان بیکاری می توانند از امور روز اطلاعات کسب کرده و در کار و زندگی خود از آنها بهره ببرند.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه