نحوه کنترل پرسنل و افزایش بهره وری

نحوه کنترل پرسنل و افزایش بهره وری نحوه کنترل پرسنل و افزایش بهره وری
حتما در مورد کنترل کارمندان و افزایش بهره وری مجموعه خود تحقیق و تغییراتی انجام داده اید، در این باره موارد زیادی مطرح است که برای تحقق هدف شما باید تمام آنها به درستی انجام شود.

مشکلات کنترل بیش از حد پرسنل

کنترل کارمندان یکی از مواردی می باشد که در افزایش بهره وری بسیار تاثیر گذار است، اما آیا تمام کارمندان یک مجموعه می توانند بطور همزمان تحت کنترل ما باشند و سوال بعدی اینکه آیا کنترل کارمندان اثر سوء در عملکرد آنها نخواهد داشت؟
حتما اگر خود شما هم باشید و ببینید مثلا یک نفر بالای سرتان ایستاده تا کار انجام دهید بسیار شاکی می شوید، شیوه های کنترل کارمندان تنوع زیادی دارد ولی در نهایت کنترل آنها باید برای افزایش بهره وری انجام شود.
محدود کردن پرسنل از مواردی است که با کاهش بهره وری همراه است و در روش های مدیریت جایی ندارد پس استفاده از روش های کنترل دورادور بسیار بهتر جواب می دهد چرا که مانع از انجام فعالیت های روزمره نشده و تداخلی در کار او ایجاد نمی کند.

کنترل اصولی پرسنل

کنترل پرسنل یک مجموعه از طریق اعلام قوانین و روش های عملکرد هر واحد باید انجام گیرد. هر چقدر انجام کنترل و مراحل کنترل پرسنل بیشتر باشد شرایط برای انجام امور خواسته شده از آنها سخت تر می شود پس وجود قوانین دست و پا گیر موجب جلوگیری از کار و حتی کاهش بهره وری خواهد شد.
هدف از کنترل کارکنان، افزایش بهره وری بوده و هدف از افزایش بهره وری، افزایش سود مجموعه می باشد. در صورتی که هدف نهایی برای کارکنان ملموس تر باشد مطمئنا با انگیزه بیشتری امور خود را انجام می دهند و حتی خود راهی برای افزایش بهره وری پیدا می کنند.
پس یکی از روش های افزایش بهره وری پاداش هایی می باشد که افراد طی انجام امور محوله دریافت می کنند، هر فرد به تنهایی می داند در چه صورتی بهره وری به همراه خواهد داشت مثلا از کار های تکراری جلوگیری کند تا در زمان صرف جویی شود و زمان صرفه جویی شده را به امور بیشتری بپردازد تا با بهره وری همراه باشد.

کنترل تردد پرسنل توسط دستگاه

راه و روش های زیادی برای کنترل کارمندان در محیط کاری وجود دارد که از مهم ترین آن های می توان به ارائه نظر در مورد روش کار کردن، تعیین محدوده زمانی ورود و خروج از شرکت می باشد.
روش های نظارت و کنترل از دور بسیار مفید می باشد مانند نظارت بر رفت و آمد پرسنل که از نتایجی که توسط ساعت حضور و غیاب ثبت می شود میتواند دید. استفاده از ساعت حضور و غیاب برای ایجاد نظم در ورود و خروج لازم است در این شیوه پرسنل باید در زمان خاص وارد شرکت شوند و در زمان خاص از شرکت خارج شوند.
در صورت تاخیر در ورود زمان تاخیر قابل استخراج بوده و می توان بصورت کسر از حقوق در نظر گرفته شود، این مورد برای خروج زود هنگام پرسنل از شرکت نیز صدق می کند.

دستگاه کنترل هوشمند ورود و خروج

استفاده از دستگاه حضور و غیاب بسیار بهتر از روش حضور و غیاب دفتری می باشد ولی مشکلاتی در استفاده از دستگاه حضور و غیاب نیز وجود دارد، برای مثال پرسنل می توانند هنگام ورود بقیه زمان ورود را در ساعت ثبت کنند و از شلوغی استفاده کرده و از شرکت خارج شوند، فهمیدن تردد های واقعی در اینصورت بسیار سخت است و گاهی دست نیافتنی اما دستگاه دیگری با نام گیت کنترل تردد وجود دارد که مکمل دستگاه حضور و غیاب شما می باشد.
وظیفه گیت کنترل تردد جلوگیری از ورود و خروج کارمندان بدون ثبت ساعت ورود و خروج می باشد، استفاده از این گیت ها بسیار آسان بوده و افراد با ثبت تردد خود در دستگاه حضور و غیاب می توانند از گیت عبور کنند.

قانون گذاری یا مشارکت با پرسنل

روش دیگری که برای افزایش بهره وری در مجموعه می توان بکار برد بررسی نقاط ضعف و قوت هر بخش و ارتباط مستقیم با فرد طی جلسات ممتد و ارتباط دورادور با آنها می باشد. استفاده از گزارشات عملکرد واحد های مختلف می تواند برای بحث در مورد نقاط قوت و ضعف آن واحد در بازه های زمانی مشخص برای نتیجه گیری در مورد علت پیشرفت یا ضعف بسیار مفید باشد.
همانطور که شرکت در حال تغییر است ممکن است برخی از قوانین شرکت نیز تغییراتی داشته باشند که شامل اضافه شدن و حذف قوانین و دستور العمل ها نیز می گردد. در این مورد حتما در نظر داشته باشید که وجود محدودیت بیش از اندازه به اندازه آزادی بیش از حد نگران کننده و خطرناک است.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه