دستگاه ضدعفونی کننده دست و کفش

دستگاه ضدعفونی کننده دست و کفش دستگاه ضدعفونی کننده دست و کفش
استفاده از دستگاه های شستشو و ضدعفونی در صنایع بهداشتی، غذایی و دارویی بسیار مفید و موثر می باشد، این دستگاه ها هم در زمان صرفه جویی کرده و هم به رعایت بهداشت کامل کمک می کنند.

رعایت بهداشت در کارخانجات

در کارخانجاتی که رعایت بهداشت دست و پا بسیار اهمیت دارد علاوه بر رعایت بهداشت محیط داخلی نسبت به کنترل بهداشت در قسمت ورودی اقدام می شود.
استفاده از مواد شوینده بهداشتی برای نظافت دست لازم می باشد ولی بعد از شستشو برای اطمینان از بهداشتی بودن دست ها باید از مواد ضدعفونی استفاده کرد. در برخی از مراکز شستشوی زیر کفش یا چکمه یک امر لازم و پر اهمیت است برای این منظور یا باید با استفاده از دستگاه انجام شود یا اینکه بصورت دستی و برش به سختی صورت پذیرد.
اگر موارد ذکر شده در مورد هر نفر که وارد می شود کاملا رعایت شود مشکلی در مورد نظافت و پاکیزگی محیط پیش نخواهد آمد اما در صورتی که به هر دلیلی مانند عجله پرسنل برای ورود یا برداشتن سریع چیزی که جا گذاشته است بدون شستشو یا ضدعفونی کردن باشد ممکن است محیط آلوده شده و مشکلات جدی در پی داشته باشد.

دستگاه ضدعفونی خودکار دست و کفش

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و احساس نیاز در مورد کنترل بهداشت و ضدعفونی دست و کفش در مکان های استریل، دستگاه ضدعفونی کننده دست و کفش طراحی ساخته شد، این دستگاه ها روز به روز در حال تغییر و بروزرسانی هستند تا یک عملیات ضدعفونی و ورود آسان تری داشته باشند.
دستگاه ضد عفونی کننده دست و کفش یکی از انواع گیت ضدعفونی است که برای پرسنل کارخانجات و آزمایشگاه های ایزوله طراحی شده اند، این دستگاه در صورتی که افراد بدون ضدعفونی بخواهند وارد مجموعه شوند از ورود آنها جلوگیری می کند.

مراحل استفاده از دستگاه ضدعفونی دست و کفش

مراحل انجام کار در این دستگاه بدین صورت می باشد، فرد با ورود به دستگاه از یک راهرو عبور می کند که در ابتدا روشور وجود دارد که در کنار آن صابون مایع با پاشش خودکار وجود دارد، افراد باید حتما دست های خود را در این محل شستشو دهند تا جرمی روی دست باقی نماند، برای آسان تر کردن امور و ایجاد بهداشت از تماس دست ها با گیت جلوگیری شده و تمام وسایل از جمله شیر آب و صابون مایع بطور خودکار باز و بسته می شوند.
در مرحله بعد دستگاه خشک کن دست قرار دارد که با باد گرم کار می کند که بدون تماس با دست و با دمیدن باد گرم عمل خشک کردن دست را انجام می دهد.
در مرحله بعد به گیت ضدعفونی دست میرسیم که دارای محلی برای قرار دادن دست ها می باشد، برای عبور از این گیت باید دست های خود را در محل مشخص شده قرار دهیم تا عمل پاشش مایع ضدعفونی روی دست ها انجام شود، بعد از انجام کامل این عمل گیت بازوهای خود را شروع به حرکت می کند تا فرد از آن عبور کند، توجه داشته باشید که بدون پاشیدن مایع ضدعفونی، گیت کنترل تردد اجازه تردد را به شما نمی دهد و مسیر تردد شما را مسدود می کند.
بعد از عبور از این مرحله نوبت به تمیز کردن زیر کفش های شما می شود، در این مرحله برس های چرخان در زیر پای شما شروع به حرکت می کنند و با پاشیدن آب به عمل تمیز کردن زیر کفت کمک می کنند تا جرمی در زیر کفش شما باقی نماند.

عملکرد دستگاه ضدعفونی دست و کفش

سنسور هایی در طول مسیر تردد روی دستگاه نصب شده اند که باعث می شود نسبت به عملی که انجام می شود عکس العمل مناسب دستگاه را نشان می دهد، مانند سنسور تشخیص نزدیک شدن دست ها در داخل گیت که باعث اسپری شدن خودکار مواد دضدعفونی کننده می شود، یا سنسور حرکتی که باعث می شود که فرچه ها شروع به تمیز کردن زیر کفش های شما شوند.
دستگاه برای تامین آب جهت شستشوی دستگاه و زیر کفش باید به آب لوله کشی وصل شود و برای خارج کردن آب های کثیف باید به لوله خروجی فاضلاب وصل شود، از دیگر موارد مورد نیاز برق و محلول ضدعفونی می باشد.
دستگاه فوق بصورت تمام خودکار و بدون تماس دست توانایی انجام امور خود می باشد تا از انتقال آلودگی از فردی به فرد دیگر جلوگیری کند و در مدت زمان کوتاه افراد را باد دست و کفش پاکیزه وارد سالن می کند.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه