راهبند پارکینگ چیست؟

راهبند پارکینگ چیست؟ راهبند پارکینگ چیست؟
وجود راهبند در پارکینگ مهم و ضروری است، برای ایجاد محیط بسته پارکینگ نصب راهبند که به وسیله سیستم کنترل تردد پارکینگ قابل کنترل باشد نیاز است.

راهبند چیست؟

به تجهیزاتی که در محل های پر رفت و آمد نصب می شوند و قادر به مسدود کردن مسیر حرکت و باز کردن آن می باشند راهبند گفته می شود.
راهبند نوعی گیت کنترل تردد است که برای ایجاد امنیت بسیار اهمیت دارد و باعث جلوگیری از ورود افراد به همراه وسیله نقلیه غیر مجاز می شوند.

راهبند اهرمی

این نوع راهبند قیمت مناسبی داشته و از یک کابینت و یک اهرم تشکیل می شود، راهبند اهرمی در عرض مسیر های تردد در دو سوی معبر نصب می شوند و تردد خودروها را کنترل می کند.
راهبند اهرمی از اهرم آلومینیومی به دلیل سبک بودن استفاده می کند و سرعت باز و بسته کردن مسیر در آن زیاد می باشد.

راهبند ستونی

از مجموعه ستون هایی که در عرض محل تردد در زمین نصب شده اند تشکیل می شود، شیوه مسدود کردن مسیر با بالا آمدن ستون ها از سطح زمین می باشد، این نوه راهبند هزینه بالایی دارد.
از ویژگی های راهبند ستونی استحکام و مقاومت بالای آن است که در صورت برخورد خودرو با آن نیز به کار خود ادامه داده و جلوی حرکت آن را می گیرد.

روش های کنترل راهبند

-    فرمان دستی از طریق پنل نصب شده در واحد نگهبانی
-    فرمان دستی از طریق ریموت کنترل افراد
-    با استفاده از کامپیوتر
-    استفاده از رمز عبور و مرو افراد
-    استفاده از کارت عبور که روی وسیله نقلیه نصب می شوند

موارد استفاده از راهبند در اماکن

-    مناسب برای کنترل تردد وسیله نقلیه در فرودگاه ها
-    پارکینگ های عمومی و اختصاصی مجتمع های تجاری و مسکونی
-    مکان های نظامی و انتظامی
-    محل های امنیتی و مراقبتی
-    و...

راهبند خودکار خودرو

برای هوشمند کردن و کنترل تردد راهبند ها از تگ هایی استفاده می شود که راهبند از فاصله چند متری قادر به شناسایی آن های می باشد، این تگ ها بصورت برچسب پشت شیشه جلوی خودرو هایی که مجاز به تردد می باشند نصب می شود.
استفاده از راهبند در این روش بسیار ساده و آسان می باشد، خودرو با نزدیک شدن به راهبند در فاصله چند متری آن قرار می گیرد. چند آنتن در بالای مسیر تردد پارکینگ در نزدیکی راهبند وجود دارد که وظیفه اسکن تگ ها را بر عهده دارند.
تگ خودرو بعد از شناسایی شدن توسط این آنتن ها از طریق سیستم نرم افزاری استعلام می شود و در صورت داشتن مجوز تردد راهبند بطور خودکار مسیر تردد را باز می کند و بعد از عبور وسیله نقلیه مسیر را مجدد می بندد.
این عمل در مدت زمان چند ثانیه و بدون توقف شدن خودرو انجام می شود و خودرو فقط ورودی پارکینگ را بصورت آهسته حرکت کرده و از راهبند عبور می کند.

راهبند پلاک خوان خودرو

بعضا برای پارکینگ های عمومی خودرو که اشتراک ثابت در آنها وجود ندارد نصب تگ برای خودرو ها میسر نیست، در این مورد از پلاک خوان برای باز و بسته کردن راهبند استفاده می کنند.
برای ایجاد سیستم پلاک خوان یک دوربین شناسایی خودرو های ورودی و یک دوربین جهت شناسایی خودرو های خروجی از پارکینگ نصب می شود، سیستم پلاک خوان هنگام ورود خودرو پلاک و زمان ورود را در نرم افزار ثبت می کند.
همگامی که افراد خودرو خود را می خواهند از پارکینگ خارج کنند در خروجی توقف می کنند در این حالت پلاک خوان با تشخیص پلاک و ثبت زمان خروج، هزینه پارکینگ را به نسبت زمان توقف خودرو نمایش می دهد. راننده با پرداخت هزینه پارکینگ و تایید مامور اخذ هزینه پارکینگ می تواند خودرو خود را از پارکینگ خارج نماید.

خرید راهبند پارکینگ

مواردی که در خرید راهبند پارکینگ باید توجه داشته باشید عبارت است از بودجه، سرعت عملکرد راهبند، میزان اهمیت استحکام راهبند و امنیت محل، عرض و ارتفاع ورودی پارکینگ در انتخاب راهبند تاثیر دارد.
راهبند پارکینگ برای حفظ امنیت ورود و خروج پارکینگ اهمیت بسیار زیادی دارد است، راهبند با کنترل خودرو ها و محدود کردن ورود و خروج از تردد بی مورد جلوگیری کرده و استفاده از پارکینگ را برای خودرو ها یا افراد خاص محدود می کند.
در پارکینگ ها مسقف محدودیت هایی برای نصب راه بند وجود دارد پس باید حتما این مورد را در انتخاب نوع راهبند مطرح کنید تا مشکلی هنگام باز و بسته کردن راهبند در قسمت ورودی ایجاد نشود.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه