مدیریت تردد پرسنل با گیت کنترل تردد

مدیریت تردد پرسنل با گیت کنترل تردد مدیریت تردد پرسنل با گیت کنترل تردد
مدیریت ورود و خروج پرسنل باید با استفاده از دستگاه هایی صورت پذیرد که بصورت 24 ساعته وبدون وقفه در حال کنترل تردد می باشند، گیت کنترل تردد نام دستگاهی است که مخصوص مدیریت تردد طراحی شده است.

چرا باید کنترل تردد انجام شود؟

گیت کنترل تردد برای کنترل ورود و خروج در ورودی مجموعه نصب می شود، این گیت با شناسایی پرسنل و ثبت زمان دقیق تردد می تواند زمان کارکرد پرسنل، زمان تاخیر در ورود و تاجیل در خروج همینطور غیبط افراد را محاسبه و گزارش نماید.
این گیت ها باعث می شود با کنترل تردد و مدیریت زمان پرسنل از داشتن مجموعه ای با نظم حداکثر بهره را ببرید. بطور مثال اگر تعداد تاخیر های یک پرسنل بیشتر از حد مجاز تعریف شده بود می توانید برخورد کنید. با این کار پرسنل ساعات ورود و خروج خود را کنترل می کنند تا به موقع سر کار حاضر شده و در وقت مقرر نیز از مجموعه خارج شوند.
لزوم استفاده از گیت کنترل تردد
این گیت باعث می شود از برخورد های مستقیم و گاها بی احترامی جلوگیری شده و همه مراحل بصورت سیستمی در حال انجام باشد. پرسنل هم با این روش می توانند راه های قبلی دور زدن را فراموش کنند، در روش های قبلی پرسنل با بهانه هایی می توانستند برای ورود و خروج های خود تغییراتی ثبت کنند ولی با گیت های کنترل تردد تمام عبور و مرور ها بصورت خودکار کنترل و ثبت می شود، در این روش کاملا مکانیزه پرسنل بصورت فرد به فرد نزدیک گیت می شوند و با گذاشتن اثر انگشت (یا کارت پرسنلی) توسط گیت شناسایی می شوند.
گیت کنترل تردد بعد از شناسایی پرسنل عملیات ثبت تردد را در پایگاه داده خود انجام داده و زمان تردد را برای فرد مورد نظر ثبت می کند، بعد از اتمام این کار در خاتمه ورودی فرد مورد نظر را باز میکند تا شخص بتواند وارد مجموعه شود، این عملیات هنگام خارج شدن پرسنل نیز از سمت مقابل به همین طورت انجام می شود.

انتخاب بهترین گیت کنترل تردد

در این مرحله می خواهیم به مواردی که یک گیت را نسبت به دیگر گیت ها متمایز کرده و دارای ویژگی های بهتری نسبت به مابقی گیت ها دارد را خدمت خما معرفی کنیم. اول از همه باید بدانیم که استفاده از گیت های تردد به چه دلایلی انجام می شود و کار دقیق آنها چیست.
این گیت ها در مرحله اول باید مسیر تردد را با استفاده از ابزاری مسدود کنند، میله افقی و شیشه پهن از مواردی می باشد که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، این کار برای جلوگیری از ورود افراد قبل از شماسایی می باشد.
در مرحله دوم دستگاه باید بتواند با یک یا چند روش اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت پرسنلی و دیگر موارد از یک از پرسنل ها را شناسایی کند، توجه داشته باشید که اگر پرسنل بک زازمان 1000 نفر باشیند زمان برای ورود این افراد بسیار مهم بوده و سرعت شناسایی باید افزایش یابد.
در مرحله سوم در صورتی که فرد شناسایی شد زمان تردد در پایگاه داده ثبت می شود تا برای امور گزارش گیری  مورد استفاده قرار کبرد.
و اما مرحله چهارم که مرحله باز و بسته شدن مسیر تردد می باشد در این مرحله گیت کنترل تردد مسیری که قبلا مسدود شده بود را باز کرده و پس از عبور پرسنل مجدد نسبت بستن گیت اقدام می گرد تا فرد بعدی که در صف می باشد از مسیر باز نتوان عبور کند.

عملکرد مطلوب ورود و خروج پرسنل

استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک برای کنترل پرسنل یک گزینه ایده آل  است بطوری که با این دستگاه ها می توان از ثبت خطای انسانی جلوگیری نمود ولی در صورت استفاده از نیروی انسانی نمیتوان از خطا های پیش آمده چشم پوشی کرد. مثلا در صورتی که افراد بتوانند با مسئول ثبت تردد ارتباط نزدیک برقرار کنند می توانند مشکلات ثبت زمان ورود و خروج خود را تایید شده بدانند.
استفاده از گیت های کنترل تردد بنا به نیاز سازمان ها قابل انتخاب و خریداری می باشد. نکته مشترک در این نوع گیت ها عملکرد دقیق و بدون مشکل می باشد بطوری که این گیت ها قبل از خروج از خط تولید بطور تمام و کمال در مجموعه صائلا تست شده سپس بسته بندی و از کارخانه خارج می شوند.زمان تاخیر در ورود یا خروج زود هنگام توسط گیت قابل محاسبه بوده و گزارش آن برای محاسبه حقوق و دستمزد به واحد کارگزینی قابل ارائه می باشد این یعنی با نصب گیت کنترل تردد همه کارمندان نسبت به حضور خود در مجموعه حساس می شوند تا کسر کاری وجود نداشته باشد که در میزان حقوق آنها اثر کند. ساعات کار و حضور به موقع در شرکت باعث مدیریت بهتر منابع انسانی شده و بهره وری مجموعه را بالا می برد.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه