انواع سنسور اثر انگشت و مقایسه آنها

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
انواع سنسور اثر انگشت و مقایسه آنها انواع سنسور اثر انگشت و مقایسه آنها
برخی افراد گمان می کنند با استفاده از یک عضو مصنوعی که دارای اثر انگشت ثبت شده در سیستم باشد میتوان سنسور های اثر انگشت را فریب داد ولی به دلیل استفاده از خازن های با دقت بالا قادر به تشخیص تفاوت ها و تطبیق نمونه ها دارند.
در هر سنسور صد ها خازن استفاده می شود و هر چه تعداد خازن های استفاده شده بالاتر باشد دقت و ضریب اطمینان دستگاه بالاتر و عملکرد آن با کیفیت بیشتری صورت می گیرد.
سنسور های خارنی دقت بالایی به نسبت سنسور های اپتیکال دارند و به دلیل استفاده از خازن ها از قیمت بالاتری نسبت به سنسور های اپتیکال دارند.
سنسور های اپتیکال با تابش نور به انگشت و تصویر برداری از آن قادر به مقایسه اثر انگشت از روی تصویر گرفته شده را دارند، این سنسور ها نوع ابتدایی سنسور ها هستند که امنیت پایینی داشته و احتمال تقلب در آنها بیشتر می باشد.
نوع دیگری از سنسور ها با نام فرا صوت وجود دارد که از آخرین فناوری حسگرهای اثر انگشت هستند که امواجی با فرکانس بالاتر از محدوده فرکانس شنوایی انسان دارند.
نحوه کارکرد آنها بدین صورت است که پالس های فرا صوت را ارسال می کنند، برخی از این پالس ها بر اساس اثر انگشت هر فرد جذب شده و برخی دیگر به حسگر منعکس می شوند. در زیر این سنسور حسگری وجود دارد که به فشار حساس است و توسط تشخیص شدت پالس های برگشتی به نقاط مختلف اسکنر تصویر اثر انگشت عمل می کند.
این سنسورها توانایی دریافت اطلاعات را در زیر لایه های بسیار باریک دارند کیفیت آنها بسیار بالا بوده و از امنیت زیادی برخوردار هستند.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه