×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 243

دستگاه تشخیص اثر انگشت

این مورد را ارزیابی کنید
(28 رای‌ها)
دستگاه تشخیص اثر انگشت دستگاه تشخیص اثر انگشت
شاید بهتر باشد بدانید که چگونه نیاز به دستگاه تشخیص اثر انگشت به وجود آمد. برای تشخیص هر فرد نیاز به اطلاعاتی از فرد می باشد که قابل دسترس و غیر قابل تغییر باشد.
این اطلاعات باید منحصر به شخص مورد نظر باشد و در شخص دیگری وجود نداشته باشد. اثر انگشت یکی از مواردی است که در هر فرد بطور منحصر به فرد یافت می شود. دستگاه های تشخیص اثر انگشت با نمونه گیری اولیه و ثبت اثر انگشت هر فرد در سیستم قادر به جستجوی فرد هنگام تشخیص هویت از دیتابیس خود هستند.
تصویر ثبت شده از اثر انگشت هر شخص توسط هر حسگر به صورت رمزگذاری شده در سیستم ثبت می گردد. در هنگام قرارگیری انگشت بر روی حسگر، تصویر آن با تصاویر ثبت شده در سیستم مقایسه می گردد و در صورت تطبیق با اطلاعات ثبت شده در سیستم اجازه عبور داده می شود.
هنگام ورود و خروج افراد بصورت فرد به فرد از طریق جستجوی اثر انگشت در دیتابیس شناسایی و زمان ورود و خروج در پایگاه داده ثبت می شود. دستگاه های تشخیص اثر انگشت از تنوع بسیاری همراه است که زمان اسکن و دقت اسکن در آن ها متغییر می باشد.
سنسور اثر انگشت نوری از قدیمی ترین سنسورهای موجود است. این سنسورها تصویری نوری از اثر انگشت شما ثبت می نمایند. در هنگام ورود و خروج شما اثر انگشت با تصویر ثبت شده در سیستم مقایسه می گردد و پس از تطبیق مجوز ورود یا خروج به شما داده می شود.
سنسور اثر انگشت اپتیکال نیز همانند سنسورهای دوربین دارای رزولوشن‌های مختلف هستند با این تفاوت که کنتراست این سنسورها از دوربین‌های عادی بسیار بالاتر است. پیداست که هر چه رزولوشن بالاتر باشد کیفیت تصویربرداری و تشخیص و آنالیز بالاتر خواهد بود.
سنسور اثر انگشت خازنی که توسط خازن‌ها کار می‌کنند اطلاعات مرتبط با هر خط روی انگشت جمع و ثبت می‌گردد. این سنسور ها با ذخیره بار الکتریکی خطوط روی انگشت را ثبت می‌کنند و در هنگام قرارگیری انگشت بر روی آن بارهای الکتریکی تغییر شکل داده و در صورت تطبیق کامل خطوط مجوز ورود صادر می‌گردد.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه