انواع دستگاه کنترل ورود پرسنل

این مورد را ارزیابی کنید
(31 رای‌ها)
انواع دستگاه کنترل ورود پرسنل انواع دستگاه کنترل ورود پرسنل
یکی از موارد استفاده برای کنترل ورود و خروج استفاده از سیستم کنترل تردد بیومتریک می باشد. این سیستم از طریق خصوصیات بیومتریک افراد عمل می کند و در آن با استفاده از اسکن چهره و اثر انگشت افراد تشخیص هویت صورت می گیرد.
و با نسخه ذخیره شده در پایگاه داده یکسان سنجی شده و مجوز تردد آن کنترل می شود، در صورتی که فردی بعد از شناسایی هویت در پایگاه داده پیدا نشود، یا در صورتی که در پایگاه داده پیدا شود ولی مجوز تردد ثبت شده نداشته باشد، دستگاه از ورود فرد جلوگیری می کند.
روش های مختلفی برای کنترل ورود و خروج پرسنل وجود دارد که از قدیمی ترین موارد استفاده از نگهبان بصورت چند شیفتی می باشد، در این مورد علاوه بر خطای انسانی و سهل انگاری نگهبانان مخصولا هنگام تعویض شیفت یا شیفت شب میتوان به هزینه بالای نگهداری آن پست اشاره کرد که هنگام مرخصی نگهبانان این مورد بسیار پر ریسک و غیر قابل اعتماد به نظر می رسد.
گیت کنترل تردد منجمله دستگاه های کنترل ورود و خروج پرسنل می باشد که بدون وقفه آماده شناسایی افراد و کنترل مجوزها و باز و بسته کردن مسیر ورودی را دارد.
در سیستم های بیومتریک این امکان وجود دارد که پارامتر اسکن به صورت جزئی انتخاب شود. در این صورت احتمال تقلب و جعل بسیار کاهش پیدا می کند. حساسیت در پذیرش افراد باید بالا و نرخ عدم پذیرش اشتباه به معنی این که شخص واقعی چه مقدار به اشتباه پذیرش نمی گردد باید پایین باشد.
تکنولوژی های بیومتریک تا به امروز پیشرفت های بسیاری داشته است و می تواند از طریق خصوصیاتی چون اثر انگشت، هندسه دست، اندازه گیری عنبیه چشم، اندازه گیری شبکیه چشم، تشخیص امضا، تشخیص صدا، تشخیص چهره، نمودار حرارتی چهره انجام شود.

تماس با ما

۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۴ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۳ - ۰۲۱۸۸۱۰۱۶۵۰ .

عضویت در خبرنامه